Najczęściej zadawane pytania dotyczące drewnianych domków dla dzieci
Najczęściej zadawane pytania dotyczące drewnianych domków dla dzieci. Postanowiliśmy tym razem zmienić formułę wpisu i odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych przez Was pytań.
Czy drewniany domek jest bezpieczny podczas transportu?
Gwarantujemy, że tak! Wy wskazujecie miejsce, gdzie ma zostać dostarczony plac zabaw, a my go tam zawozimy. Mamy duże doświadczenie w transporcie nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Europy. Ograniczenia dla nas nie istnieją 🙂 Dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz wiedzy możecie być pewni, że plac zabaw zostanie do Was bezpiecznie dostarczony.
Czy jest możliwość rozbudowania placu zabaw o dodatkowe elementy?
Oczywiście, że tak. Bazą jest drewniany domek na podwyższeniu wraz z drabinką, zjeżdżalnią, piaskownicą oraz dwoma huśtawkami. Możecie rozbudować swój plac zabaw o dodatkowe elementy takie jak huśtawki, czy ścianki wspinaczkowe. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dlatego powiedzcie nam co chcecie, a my to zrobimy 🙂
Czy nasze drewniane domki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa?
Kolejne pytanie na które śmiało możemy odpowiedzieć „tak”. Nasze place zabaw są produkowane pod ścisłym nadzorem technicznym. Posiadają stosowne orzeczenia, które potwierdzają spełnienie norm, wymogów bezpieczeństwa, jak i używalności dla tego typu produktów.
Z czego wykonane są nasze domki?
Nasze domki wykonane są z drewna oraz sklejki drewnianej. Bazujemy na drewnie z drzew iglastych takich. Głównie jest to świerk. Niektóre elementy wykonane są z drewna sosnowego. Dach z kolei pokryty jest gontem osikowym.
Jak zadbać o drewniany domek przed zbliżającą się zimą?
Na początku warto wymieść wszystkie owady oraz ich gniazda z domku oraz z jego obejścia. Jeżeli znajdują się również w nim liście, trawa, czy inne skarby natury, również warto się ich pozbyć. W innym przypadku mogą zamoknąć i pozostawić uciążliwe, nieestetyczne plamy oraz zacieki. Tego chyba byśmy nie chcieli. Należy również pamiętać o pozamykaniu okienek i drzwi. Zminimalizuje to ilość deszczu i śniegu wewnątrz domku. Jak jeszcze można przygotować drewniany domek do zimy? Zalecamy Wam oczyszczenie piaskownicy, jak również ściągnięcie huśtawek i przechowanie ich do wiosny w zamkniętym pomieszczeniu.
Warto również zastanowić się nad okryciem domku plandeką, ale pamiętajcie – okryć, a nie ofoliować. Dobrym sposobem an przygotowanie domku do zimy jest pomalowanie gontu na dachu bezbarwną farbą, która przeznaczona jest do drewna na zewnątrz. Jeżeli zdarzą się obfite opady śniegu zadbajcie o to, by śnieg nie zalegał na dachu.
Mamy nadzieje, że kilka kwestii udało nam się wyjaśnić. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.